Wigilia Seniorów w Asie

Jak co roku wielka rodzina AS’a spotkała się na wspólnej Wigilii. W tym roku po raz piąty razem z naszymi seniorami, przyjaciółmi, pracownikami Stowarzyszenia przeżywaliśmy najpiękniejszy wieczór. Wieczór pełen dobrych życzeń, wzruszeń, niesamowitych emocji i wielkiej serdeczności.

Wigilijne świętowanie, to jedno z naszych najpiękniejszych spotkań. Rokrocznie uczestniczy w nim kilkaset osób. W tym roku do wspólnej kolacji wigilijnej w płockiej Orlen Arenie zasiadło prawie 800 osób. Dla wielu seniorów była to jedyna okazja do przeżywania Bożego Narodzenia wspólnie z innymi, w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Bycie razem, niesienie pomocy, dawanie radości, to najważniejsze przesłanie naszej codziennej działalności. Przy okazji takich spotkań wspólne świętowanie nabiera szczególnego znaczenia. Bo zasiadając razem do wspólnej wieczerzy wielu osobom pozwalamy zapomnieć o samotności. Życzymy, aby nie było jej w codziennym życiu. Aby zawsze wokół Was byli ludzie, którzy Was kochają i których Wy kochacie. A na Waszej drodze zawsze stawali ludzie, którzy wyciągną pomocną dłoń – mówił składając świąteczne życzenia Michał Jaros, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

O wielkiej sile wspólnego budowania środowiska dobroci, miłości i życzliwości mówił Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS. – Z myślą o tym powstało nasze stowarzyszenie, byśmy wspólnie razem, jak w jednym domu mogli spędzać wspólnie czas. Bądźcie z nami jak najdłużej – mówił prezes Rafał Chmielewski.

Podczas tegorocznej Wigilii nasi seniorzy obdarowani zostali dobrymi życzeniami podczas wspólnego dzielenia się opłatkiem. Dziękuję za to, że jesteście, bo wiem, jak wiele serca dajecie innym – mówił zwracając się do seniorów obecnych na wigilijnym spotkaniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Bez babć i dziadków, żadne święta nie byłyby tak wspaniałe, ciepłe. Zwłaszcza Wigilia. Chcę podziękować za obecność, a stowarzyszeniu za to, że jest w Płocku, za to, co robi każdego dnia. A także za przygotowanie świątecznego spotkania. Takiego w Orlen Arenie jeszcze chyba nie było – mówił prezydent składając świąteczne i noworoczne życzenia uczestnikom spotkania. Każdy z uczestników otrzymał od Stowarzyszenia AS świąteczną paczkę, chleb przekazany przez płockie piekarnie i sianko na wigilijny stół. Spotkanie zakończyła kolacja wigilijna przygotowana oczywiście przez załogę Babci Krysi z Mławskich i Płockich Garów Babci Krysi.

Świąteczny klimat dopełnił koncert kolęd w wykonaniu chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses, który dla gości przygotował koncert kolęd. O magii świąt i najpiękniejszego wieczoru w roku śpiewała zaprzyjaźniona ze Stowarzyszeniem AS Halina Frąckowiak.

Wigilia Seniorów 2019, to wspaniałe dzieło, które zadziało się dla wspaniałych ludzi i dzięki wspaniałym ludziom. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, sponsorom, wolontariuszom, którzy wsparli nasz projekt.