Włączamy się w rocznicowe obchody obrony Płocka

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS znalazło się w gronie płockich organizacji pozarządowych, które przypomną o bohaterskiej obronie Płocka 1920. Rocznicowe wydarzenia upamiętnimy wspólnie z członkami naszego Stowarzyszenia i mieszkańcami miasta podczas specjalnego programu patriotycznego

Symboliczne czeki na współorganizację wydarzeń wpisujących się w rocznicowe obchody miejskie, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, wręczył podczas konferencji prasowej. W trakcie zaprezentowano także kalendarz wydarzeń rocznicowych, który zamieszczony jest pod linkiem: http://1920.pokis.pl/. Warto dodać, że rok 2020 jest w Płocku ogłoszony rokiem 100. rocznicy bohaterskiej obrony miasta przed armią bolszewicką.

Stowarzyszenie AS włączyło się w obchody upamiętniające tę ważną rocznicę. Dla nas przypomnienie tych wydarzeń i walecznych bohaterów tamtych dni ma szczególne znaczenie. Siedziba naszego Stowarzyszenia w Płocku mieści się bowiem przy ulicy Obrońców Płocka 1920. Włączenie się we współorganizację rocznicowych wydarzeń jest dla nas wielkim honorem.

Nasze wydarzenie połączone jest z koncertem patriotycznym w wykonaniu Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”. Posadzimy pamiątkowy dąb upamiętniający bohaterów obrony Płocka 1920. Przygotowana będzie także zewnętrzna instalacja tematyczna o Tadziu Jeziorowskim, jedenastoletnim uczestniku obrony Płocka, który dostarczał amunicję na barykadę. Instalacja przygotowana będzie ze zbiorów rodziny Jeziorowskich. Przygotowane przez Stowarzyszenie AS wydarzenie odbędzie się 18 sierpnia 2020 r.